Demential Reveire

Rpg real

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Group staff
House points
1670 puncte
450 puncte
210 puncte
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Parteneri
forum gratuit

Distribuiţi | 

Pice

In jos 
AutorMesaj
Roselyn Silver
Wendrey

Data de inscriere : 03/01/2012
Varsta : 26
Localizare : nu conteaza

MesajSubiect: Pice   Mar Ian 03, 2012 4:54 am

Cu gandul la acoperis, roscata mergea linistita pe holurile goale si intunecate. Purta niste blugi negrii, stramti, o pereche de bascheti negrii, un mieu verde cu un decoleteu lasand sa se vada varful de la tatuaj pe sanul ei drept. Paul rosu era desfacut si lasat sa cada pe spate.Pasii ei nici nu se auzeau pe hol dar ea putea auzii pasii elevilor care se plimbau prin clase sau prin camere.
Odata ajunsa pe acoperis se aseza in fund prinvind visatoare luna. Asta ii placea ce-l mai mult sa faca, sa stea si sa priveasca luna in timp de fuma o tigara sau manca o acadea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 4:14 am

Nu prea avea ea chef de scoala in acea zi, defapt ea niciodata nu avea chef de scoala, prefera sa leneveasca in pat in timp ce manca chipsuri, bea cola si se uita la desene animate sau filme de groaza, cam din asta era formata si viata ei, nu facea nimic altceva in restul timpului, avea o viata chiar monotona, dar nu prea-i pasa de asta, astepta ceva, dar nici ea nu stia ce.
Urca pe acoperis inspirand adanc aerul in piept, se uita curioasa in jur, spera sa nu mai fie nimeni pe acolo, defapt, era prea intuneric ca sa se sinchiseasca sa vada ceva. Se aseza in stil turcesc lasand ghiozdanul ce-i atarna pe umarul drept sa cada pe cimentul rece.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 4:29 am

Auzi niste pasi si isi intoarse privirea spre persoana care tocmai se asezase pe acoperis. Era o fata destul de simpatica pe care o mai vazuse prin academie.
-Buna.spune incet privind-o linistita.
Nu sa sinchisit sa se ridice de pe jos si sa se duca la ea asa ca, si-a pus mainile sub cap si sa lasat pe spate. Privea luna cum stralucea si ii amintea de noptile de vara cand statea in spatele casei, pe iarba si privea cerul instelat.
Isi intoarse privirea spre fata si spera ca na speriat-o pentru ca vorbise prea incet.
Pasii de pe hol rasunau semn ca cineva era pe langa usa de la acoperis si ii facuse semn sa taca putin apoi cand pleca a lasat mana jos si sa asezat din nou pe spate.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 5:00 am

Isi intoarse surprinsa privirea spre fata si nu apuca decat sa-i faca un semn cu mana si sa-i zambeasca. Se parea ca nu era singura care simtea nevoia sa stea singura. Dadu afirmativ din cap la semnul fetei, si nu spuse nimic, nu era ca si cum spusese ceva pana atunci.
Ii copie pozitia, si se aseza si ea pe spate, ducandu-si mainile sub cap, privi cerul zambind. Nu era chiar asa rau la academie, defapt cat timp nu intrase in nici macar o belea, era bine, pentru inceput.
-Mikki. se prezenta ea, stia ca era bine daca se ridica si intindea mana spre roscata, dar nu prea voia sa se miste in acel moment.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 5:13 am

Zambi intorcandu-si privirea spre cer. Nu se astepta sa se prezinte asa repede si credea ca o sa fie mai infumurata, asa cum au fost celelalte fete venite aici dar, se bucura ca mai sunt si oameni normali.
-Rose.spune incet fiindui lene sa se ridice.
Asa ar fi fost politicos, sa te ridici, sa te duci la persoana respectiva si sa da-ti mana dar, lenea si somnul nu o lasau pe roscata sa faca asta.
-Ce ora no mai suporti de ai venit aici?o intreaba razand incet.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 5:24 am

Ii placea numele fetei, cand era mica asa voia s-o cheme, i se parea ca suna super dragut, Rose, dar in timp se obisnui cu propriul nume.Isi duse o mana la gura si chicoti la intrebarea fetei.
-Nici macar nu stiu ce ora am, dar m-am plictisit. stramba din nas precum un copil mic, nu avea habar pe ce planeta este si nu tinea cont de orele pe care le avea, ea doar era prezenta ca o statuie acolo, sa vada lumea ca nu lipseste, nu ca ar fii interesat-o vreo ora.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 5:36 am

Roscata incepu sa rada putin mai tare. Rasul ei semnana cu niste clopotei baturi de vat si de obicei, persoanele din jurul ei radeau si ele.
-Imi amintesti de mine dar, iti dau un sfat, sa nu ajungi sa faci ca mine.ii spune intorcandu-se pe o parte, cu fata la ea.Cred ca nu exista zi in care sa nu fi mers in detentie, ba ma certam cu domnul "fructa", ba ma pridea paznicul ca hoinaresc noaptea pe hol sau ma prindea pe la miezul noptii cand eram in curte si vroiam sa ma duc....sa ma plimb.ii spune dandu-si seama ca era gata-gata sa-i spuna ca "se duce sa vaneze".
Ar trebui sa fie mai atenta cum isi scapa gura si mai ales cu cine face asta.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 6:12 am

Isi intoarse capul spre fata zambind vesela, era bine ca nu intalnise alta fitoasa care sa-i spuna ca nu are imbracamintea nu stiu cum, sau nu are gusturi la muzica, se simtea si ea mai bine sa stie ca in acea academie existau persoane de treaba.
A ascultat-o atent , putea invata si ea ceva de la alte persoane. Auci, chiar trebuia sa invete ceva din astea, dar ea nu era chiar asa, sau poate era? Umbla nepasatoare peste tot si nu-i pasa cand tipa cineva la ea. Ridica o spranceana cand fata facu o pauza, se intamplase ceva sau cum? A dat din umeri urmand-o cu privirea.
-Promit c-o sa am grija . ridica zambind o mana in sus, de parca ar jura.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 6:40 am

Se ridica de jos si isi scutura blugii negrii, isi ciufuli putin parul rosu apoi se indrepta spre Mikki. O privi putin apoi zambi cand o auzi vorbind asezandu-se langa ea.
Acum ca in sfarsit a cunoscut pe cineva normal, se simtea mult mai bine dar, inca nu baga mana in foc pentru fata. Mai trebuie sa astepte ceva timp pana o poate considera prietena.
Ii auzise cateva parti din gandurile ei si rase incet. Ceea ce facuse ea era nimic pe lana ce face Rose.
-Stai linistita, daca ajungi in detentie, o sa ma gasesti acolo sau o sa vin imediat dupa tine. Te asigur, daca pici cu mine, mai mult de 10 minute, no sa stai in sala aia.ii spune fancandu-i cu ochiul.
Avea pofta de ceva dulce si isi aminti ca are doua acadele la ea, una cu mere verzi si cealalta cu cirese. Pe cea cu mere o desfacu iar pe cealalta i-a dat-o lui Mikki.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 7:06 am

Chicoti usor, probabil numai din curiozitatea avea sa faca ceva rau ca sa ajunga al detentie, daca i se facea dor de fata macar stia unde o poate gasi, daca nu pleca de acolo inainte sa vina ea.
Lua vesela acadeaua in mana, si o stranse scurt in brate pe fata, era mare fana a dulciurilor, foarte mare fana a dulciurilor. Desfacu acadeaua si o baga in gura, avea gust de cirese, ceea ce o facea sa placa acea acadea de doua ori mai mult.
-Merci. spuse vesela.
-Cati ani ai Rose? intreba curioasa, pentru un moment voia sa-i spuna Rosie, ii suna dragut, dar ii era teama ca fata avea sa se supere pe ea.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 7:14 am

Ii raspunse la mica imbratisare apoi zambi cand vede ca ii place acadeaua. "Rosie" suna dragut dar, cred ca ar fi ciudat sa-i spuna cineva asa, mai ales ca ea se obisnuise cu "Rose".
-18, tu?ii spuse in timp ce se juca cu acadeaua in gura.
Ii era tare simpatica Mikki si ar fi dragut daca s-ar intalni mai des prin academie. Macar gasise o fata cu mintea acolo unde trebuie si care nu face asa multe prostii ca ea. Restul o imitau pe roscata doar ca sa se creada fete rele sau sa para mai interesante dar, ele nu-si dau seama ca atrag atentia intr-un sens negativ.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 10:31 am

Putea sa-si dea seama usor ca si fata era vampir, dar prefera sa taca si sa se prefaca nestiutoare, mereu era asa mai bine.
Waaa...pari mai mica. spuse uimita, fata chiar parea mai tanara spre mirarea ei, defapt la inceput chiar se gandise ca are in jur de saispe ani.
-19. spuse mandra, era o baba, da, foarte batrana,asa glumea ea.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 10:48 am

Ridica incet din umeri apoi se ridica in picioare. Lasa adierea usoara a vantului sa se joace cu parul ei rosu. Se aproprie de marginea acoperisului apoi privi in jos. Vedea o mica stralucire verde asa ca sari de pe acoperis. Din spate se vedea ca si cand sa dus in fata fara sa sa se gandeasca la ce se va intampla.
Ateriza fara zgomot si isi lua haskiul de jos apoi reveni inapoi pe acoperis.
-Tama, ti-am spus sa stai in camera mea.ii reposeaza animalutului.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 12:29 pm

Se sperie la inceput, dar isi aduse repede aminte de ce specie era fata asa ca nu-si facea griji. Se ridica de jos scuturandu-si blugii, care sigur acum erau gri sau albi de la acel albastru marin.
Zambi larg cand vazu catelul fetei. Voia si ea un catel, dar nu prea putea sa aiba grija de un animal, stia asta si cu piscile nu se intelegea, doar era un vampir, nu avea cum sa se inteleaga.
-Pot sa-l ating? intreba copilaros sarind de cateva in sus ca un copil mic ce tocmai vazuse o jucarie.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 12:34 pm

-I-a vezi, poti?o intreba razand si ii dadu drumul micutei cateluse.Ea este Tama, micuta mea haski.ii spune impingand-o incet spre Mikki.
Tama o privi, cu ochii ei albastri, apoi se aproprie de ea mirosind acoperisul fara sa-si i-a privirea de la fata. Cand ajunse apoape de ea ii mirosi blugii apoi mainile apoi incepu sa dea din coada fericita.
-Cred ca te place.ii spune razand incet.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 12:44 pm

Incepu sa rada si privi catelul, credea ca va face diabet la ce dulce era. Voia si ea catel. Se bosumfla apoi se lasa pe vine si o mangaie usor pe cap, spera sa n-o muste, mai patise asta odata, si se invatase minte sa stea departe de caini, dar era asa draguta incat nu se putea abtine.
-Tama, you like me? intreba razand in timp ce-si plimba mana pe blana moale a animalului.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Mier Ian 04, 2012 11:10 pm

Tama incepu sa dea din coada si se baga pe sub mana ei ca sa o poata mangaia cu incredere. Roscata nu-si dadea seama de ce avea o retinere sa faca asta dar, nu avea de ce sa se teama.
-Asta inseamna da,ii spune apropiindu-se de cele doua si asezandu-se langa ele.
Tama mereu a fost un haski prietenos si nu a muscat sau atatct pe nimeni pana nu i-a spus Rose sau pana nu a simtit ca cel de langa ea era dusman. II putea simti meata lui Mikki de al atinge asa ca sa ridicat in doua labe si a lins-o incet pe obraz.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 3:20 am

Deoarece nu-si putea tine echilibrul cazu in fund razand, si continua sa mangaie animalul. Da, trebuia sa-si cumpere si ea un caine, sau poate alt animal, dar sigur avea sa uite de el, nu era responsabila cand venea vorba de animale.
-Cati anisori are? intreba curioasa asezandu-se in stil turcesc. Isi plimba mainile prin blana animalului, era chiar moale si foarte foarte pufoasa. Ii venea s-o stranga pe Tama in brate pena numai putea.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 4:53 am

Rade incet cand o vede pe fata cum cand apoi ii raspunde la intrebare privindu-si cainile cum da din coada.
-2 ani si e destul de puternica.ii spune zambind.
Isi amintea cand a primit-o. Era o chestie mica, intr-o cutie cu gauri multe care se misca. Cand a dat capacul jos a sarit pe ea un ghemotoc alb, cu o funda albastra la bat, cu ochii la fel de albastrii ca cerul dimineata. A fost atat de fericita cand a vazut-o incat nu i-a mai dat drumul si se juca mereu cu ea. A antrenat-o, sa se potata apara cand roscata nu era prin preajma si sa nu se increada in cei pe care nu-i cunoaste decat daca este si Rose pe acolo.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 9:00 am

Doi ani? dar parea mai tanara, chiar si ea stia asta care oricum gresea anii la oameni, ori ii facea prea tineri , ori prea batrani, niciodata nu ghicea varsta, nu era vrajitoare sa faca asta,deci avea o scuza.
-Mergem sa ne plimbam? intreba ridicandu-se de jos, poate asa se cunosteau mai bine si poate devenau prietene bune, mai ales ca ea una nu intalnea fete normale pe acolo, toate voiau sa concureze una cu alta, cat de "bad" sunt sau cat de sexy, i se parea o prostie.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 11:10 am

Rase incet cand ii auzi gandurile in legatura cu varstele. Si ea patea asa dar asta se intampla rar cand era obosita sau ii era somn.
-Hai sa mergem si asa nu mai am chef sa stau degeaba.ii spune alergand spre marginea acoperisului si sari.
Ateriza fara sunet pe iarba si ridica privirea spre Mikki.
-Nu ti-e frica sa sari, nu? Daca vrei te prind.ii spune razand incet.
Imediat Tama sare si ea aterizand in bratele roscatei apoi sari pe iarba incepand sa miroasa locul. Deja isi cauta un loc unde sa stea noaptea cand se plictisete in camera.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 11:33 am

O urma pe fata pe marginea acoperisului si privi in jur inghitind in sec, ii era frica de inaltime si parca totul incepu sa se invarta cu ea. Ii zambi fetei, nu putea sa-si arate slabiciunile, era un vampir, dar unul care plangea daca nu i se aducea jucari si dulciuri cand voia, mda..unul cam ciudat. Inspira adanc aer in piept si ii facu semn sa se dea putin mai departe de locul ala, fata era mai fina si mica decat ea, nu voia s-o striveasca sau altceva, deci trebuia sa-si infrunte teama si sa...sara.
Inchise ochii si sari, dar spre mirarea ei era intreaga si chiar cu mana in fata pe iarba si cu genuchiul la fel, da, era o experta. Se ridica repede si se scutura.
-Deci...unde mergem? intreba vesela.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Joi Ian 05, 2012 12:45 pm

Ii simtea teama fetei si nu intelegea de ce? Din moment ce era si ea vampir nu avea de ce sa-i fie teama. Si-a dat seama ca este de aceiasi specie ca ea deoarce mirosea a vanilie, la fel ca orice alt vampir.
Se dadu mai in spate cand Mikki ii facu semn si o privi cum ateriza si ii zambi. Sta putin pe ganduri deoarece, nici ea nu stia unde ar putea merge cele doua.
-N-am nici o idee. Alege tu.ii spune zambind.
Sus In jos
Kim Mi Na
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Vin Ian 06, 2012 4:40 am

A stat putin pe ganduri, nici ea nu avea vreo idee unde putea sa mearga.
-Hm...cafenea, parc, club, mall? insira si ea ce-i venea in minte, nici nu stia daca la ora aceea era deschisa vreuna, dar ea continua sa spuna. Nu era ea care venea cu ideile cand venea vorba sa mearga undeva, defapt in majoritatea timpului, cand era singura, iesea din casa si se plimba oriune, fara sa-i pese unde se indreapta.
Sus In jos
Roselyn Silver
Wendrey

MesajSubiect: Re: Pice   Sam Ian 07, 2012 10:20 am

Roscata se gandi putin apoi ii sclipira ochii si se intoarse cu fata la Mikki si zambi cald.
-Hai la o cafenea, stiu una care este deschisa non-stop si este buna.ii spune zambind.
Era o cafea foarte buna si localul era foarte frmos si mereu mirosea a ciocolata calda sau a vanilie. Muzica era foarte buna - rock cel mai mult - dar si alt gen de muzica. Cateva postere aveau autografele de la AC/DC sau Metallica, trupe rock iar oamenii erau intelegatori.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pice   

Sus In jos

Pice
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Demential Reveire :: Etajul I :classes :: The roof-
Mergi direct la: