Demential Reveire

Rpg real

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Group staff
House points
1670 puncte
450 puncte
210 puncte
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Parteneri
forum gratuit

Distribuiţi | 

Inocence...

In jos 
AutorMesaj
Aylline Y. Edwards
Wendrey

Data de inscriere : 03/01/2012

MesajSubiect: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 8:20 am

Cel mai ciudat loc pentru a face poze era cimitirul iar ea o stia. Atunci de ce alese tocmai pentru a-si dezvolta pasiunea? Pozele artistice, frigul si sunetele ciudate erau doar cateva din acele motive.
Pasind incet pe pietrisul inghetat, Aylline isi scoase cu grija aparatul de ultima generatie din geanta.
Se apropie de un mormant inca intrebandu-se daca aceasta fusese sau nu cea mai buna alegere. Dar nu se gandi prea mult deoarece simti ca nu este singura in acel loc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 8:25 am

Statea pe o banca intins fumand linistit o tigara din pachetul sau Dunhill.Nu avea chef de absolut nimic si semanan cu o statuie in acel moment , daca nu se misca atata tot.
Ofta incet , punandu-si o mana sub cap si continua sa fumeze , tragand fumul in piept si zambind usor.Lasa amintirile sa il cuprinda facandu-l sa se simta al dracu de naspa in acel moment.De ce?Era un motiv simplu , pentru ca fusese cam nesimtit si pe atunci , dar acum nesimtirea lui nu mai avea margini in nici un caz .
Privi in jurul lui , observand ca nu era singur si schita un mic zambet al dracu de atragator , sarmant si asa mai departe.
Era narcisist si totusi nu ii pasa pur si simplu de acest lucru sau de comportamentul sau.
Sus In jos
Aylline Y. Edwards
Wendrey

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 8:38 am

Fara sa vrea, il trase pe baiat in poza. Privi poza prin ecranul aparatului. Era ceva intredevar ciuat la acel baiat. Nu o interesa ca fuma. Acesta era ultimul lucru de care ii mai pasa acum.
Oscila cateva clipe intre a intra intr-o discutie cu el si a-si vedea mai departe de treaba.
Ofta lung si isi stranse aparatul punandu-l din nou in geana. Inutil! Isi spuse fata si se apropie de baiat.
Hey! Spuse zambind destul de ciudat.
Sus In jos
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 8:47 am

Isi deschise ochii cand tanara se apropia de el si se ridica calm facandu-i loc si fetei sa stea jos si schita un zambet.
,, Hey " spuse si el calm , analizand-o scurt.
Putea sa aiba un noroc mai mare de atat cu siguranta da si asta era bine pentru el.Numai de fete daduse de cand ajunse aici si pe una aproape ca o omorase , dar nici ca-i pasa acest lucu.
O analiza scurt , vazand ca arata bine pentru el si ar luao pentru o tura , pe chipul demonic aparandu-i un mic zambet schitat.
Sus In jos
Aylline Y. Edwards
Wendrey

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 9:00 am

Se aseza pe banca, alaturi de el analizandu-l din priviri. Parea de treaba dar nu trebuia sa judece oamenii dupa aparente, asa cum facea mai mereu de altfel. Ii ignora zambetul ciudat.
Ce faci? Inafara faptul lui ca fumezi. O spuse de parca ar fi fost ceva rau. Practic era ceva rau dar nu vroia un raspuns la intrebare ceva deja evident.
Eu sunt Aylline! Se prezenta blonda jucandu-se cu o suvita de par.
Sus In jos
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 9:07 am

Termina tigara si o arunca apoi intorcandu-si privirea verde ca iarba spre tanara de langa el.
,, Hmm sa vedem in afara faptului ca ma aflu intr-un cimitir nu pot face multe , dar tu ? " intreba fara sa se prezinte pe moment.
O analiza scurt si schita un zambet calm ,care ascundea destul de multe dupa parerea lui , dar parea normal.
,, William " se prezenta intr-un final prvind-o din nou usor plictisit. ,, Incantat..presupun " continua .
Sus In jos
Aylline Y. Edwards
Wendrey

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 9:17 am

Inspira adanc aerul rece al iernii dandu-si seama ca persoana de langa el era tot un demon. Nimic ciudat. Aproba scurt din cap si lasa suvita in pace, aruncand-o peste umar.
Faceam niste poze pe aici. Ies destul de dragute cateodata. Spuse zambind usor ironic. Cu toate astea, motivul parea banal, copilares si inutil. Mult prea ciudat pentru ea - cel putin asa credea.
Sus In jos
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 10:02 am

O privi cu o spranceana ridicata .Nu intelegea cum puteau iesi poze frumoase in cimitir?Dar totusi se abtinu sa nu zica ceva ironic sau ceva de genul.
,,CUm pot iesi poze frumoase in cimitir? " intreba fara a putea sa taca din gura , macar odata.
Schita totusi un zambet , dar nu spuse nimic altceva decat atat fiind mai tacut ca deobicei.
Sus In jos
Aylline Y. Edwards
Wendrey

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 10:09 am

Il fulgera cu privirea intorcandu-se brusc catre el. Era doar o pasiune si nimic mai mult. De ce s-ar fi obosit sa ii raspunda intr-un anumit fel daca lui oricum nu ii pasa.
E complicat. Nu conteaza! Spuse pe un ton ironic privindu-l in ochi serioasa. Nu ii era frica de el; nu avea nici un motiv pentru a-i fi frica.
Sus In jos
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 10:13 am

,, Incearca-ma " spuse calm si o privi zambind schitat.
Nu prea ii pasa daca tinerei ii era frica de el sau nu , nici macar nu era asta intentia lui si totusi statea acolo si o punea la incercare sa ii explice lucruri care oricum nu il ajutau , dar vroia sa faca conversatie si nimic mai mult .Daca tanara nu avea chef sa ii raspunda era alta poveste.
Sus In jos
Aylline Y. Edwards
Wendrey

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mar Ian 03, 2012 10:20 am

De ce ar trebui sa ii explice ceva ce oricum credea o prostie? William nu vroia decat sa o provoace iar ea nu ar fi dat inapoi.
Ph... E vorba de unghi si de aparatul pe care il ai. Daca stii unghiul si ai un obiectiv bun poza iese faina! Zise intr-un final sarind peste multe alte explicatii pe care nici ea nu le stia prea bine. Lua din nou suvita in mana rotind-o printre degetele-i lungi. Altceva?!
Sus In jos
William Xavier Hellspit
Kentfrond

MesajSubiect: Re: Inocence...   Mier Ian 04, 2012 4:28 am

,, Mersi de explicatii " spuse pe un ton sincer.
Si totusi crezuse ca nu il intereseaza.Asa a fost la inceput , dar cand tanara incepuse sa vorbeasca il prinsese si pe el si il fascinase , daca se putea numi asa.Schita un mic zambet si privi in larg spre mormintele din jurul lor.Era intr-un fel interesant si furmos , dar nu stia de ce alesese tocmai cimitirul.Pentru ce?Sa vada mortii ? El era un mort viu ce-i mai trebuia , defapt era total altceva , dar lasa unele detalii la o parte.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inocence...   

Sus In jos

Inocence...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Demential Reveire :: Out of Kentreind :: Cemetery-
Mergi direct la: