Demential Reveire

Rpg real

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Group staff
House points
1670 puncte
450 puncte
210 puncte
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Parteneri
forum gratuit

Distribuiţi | 

Look At Me Now

In jos 
AutorMesaj
Joshua D. Longdon
Roosewert

Data de inscriere : 03/01/2012
Localizare : `..::In mY worLd::..`

MesajSubiect: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 8:49 am

Tragandu-si dupa sine geana cu tot felul de carti, Josh intra in Sala de teatru. Ii placea sa vina aici doar pentru ca era liniste iar trupa academiei inca nu se formasera. Singurul motiv se putea spune ca este desenul sau mai bine zis mazgalelile pe care nu i le vedea nimeni. Dar avea un vag sentiment ca se insela, ca uitase ceva.
Asezandu-se undeva la mijlocul salii, isi scoase stiloul cu tus si blocul de desen. Dupa ce invarti de cateva ori obiectul de desen printre degete se hotara insafarsit sa deseneze. Un copac, un rau, in alt colt al hartiei un vulcan, si multe altele. Prins in acel joc de linii, baiatul nu auzi usa deschizandu-se.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-color.forumz.ro/
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 8:59 am

Pasind in aceea sala am observat ca nu eram singura si speram ca nu deranjez ,defapt am venit cu un scop de mult timp ma pasiona teatrul desi nu eram cine stie ce experta in acest domeniu ,mai mult aveeam o atractie pentru arta si frumos ,eram imbracata intr-o rochie mai diferita ,decisem sa interpretez un personaj dintr-o carte care am citit-o cand am fost mai mica pe atunci doar ma prosteam cand vroiam sa interpretez un personaj dar acum cand totul s-a schimbat iau lucrurile in serios.
-Hey sper ca nu deranjez? ,poate ca pare o intrebare cam prosteasca din partea sa
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 9:10 am

Se intoarse catre cea care intrase analizand-o din priviri. Era o asiatica iar dupa forma ochilor probabil era originara din Koreea.
Nu, chiar deloc! Spuse zambind sters. Isi privi din nou desenul foarte ciudat apoi il lasa pe scaun, el ridicandu-se si iesind din rand.
Eu sunt Josh!Se prezenta cam sec.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 9:16 am

Acesta s-a ridicat de pe scaun si se pare ca a lasat pe acel scaun ,oare ce desena-se pe aceea foaie ,precis aveea talent la desen si se pare ca pe acesta nu il deranjasem ,am afisat un zambetsi am intrat inchizand usa dupa mine scena era mai mare ca si ceea pe care eram obisnuita inainte sa interpretez.
- Yoona ,desi cunoscuti imi spuneau Kahi nu prea imi placeea aceea porecla prea mult dupa aceea intrinzand mana spre acesta
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 9:33 am

O astepta sa se apropie de scena intrucat nu se putea gasi un alt motiv pentru prezenta ei in sala.
Asa dar esti koreana. Am dreptate? Spuse cand fata ajunse in drepul sau si dorind doar ca banuielile sa i se confirme.
Cati ani ai? Intreba din nou dupa cateva clipe
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 9:41 am

L-am privit pe cel din fata mea si se pare ca ma analiza-se destul de detailiat am zambit .
-Da sunt coreeana ,dupa aceea uracand pe scena si luand cartea unde erau scrise scenarile era o piesa destul de lunga dar dramatica in acelasi timp ,nu eram o persoana care iubea melancolia dar in acesta zii am simtit ca vreau sa incerc un nou rol al unui persoanaj mai dramatic.
-Si am 19 dar tu ? parea mai tanar ca mine sau poate ca doar ma incurcam cand venea vorba de varsta cuiva
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 10:31 am

La fel. Desi multi nu o cred! Spuse mandru. Ii placea cand lumea il credea mai tanar, iar asta se intampla din mai multe motive.
Faci parte din trupa de teatru? Intreba pe un ton copilaros. Nu le avuse niciodata cu ghicitul aparentelor si nici nu ii placeau acele parerei false. Urca si el pe scena - cu toate ca nu avea nici o treaba cu teatrul - doar pentru a vedea sala din acel loc. destul de mare. Poate ar fi avut emotii daca ar fi trebuit sa dea un spectacol acolo.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 10:48 am

-Ce interesant si eu care credeam ca esti mai tanar,in fine nu varsta arata cum este un om , apoi am citit replicile trebuia sa le memorez mai intai nu imi placea sa tot ma uit in carte cand interpretam si in plus conta foarte mult si expresivitatea.
-Nu dar am de gand sa intru ,de aceea cred ca am sa dau o proba ,si tu faci parte sau doar ai cautat o sala linistita .
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 10:55 am

Ăăăă... Incepu Josh stiind prea bine ca nu e frumos ca propozitiile sa incepa cu " ă ". Dar ce mai conta...?!
Cred ca un pic din amandoua dar mai mult spre a doua varianta! Raspunse intr-un final zambind destul de ciudat.
Mai bine te las sa inveti replicile! Continua coborand de pe scena si indreptandu-se catre locul sau din sala.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 11:08 am

-AA nu este nimic nu ma deranjezi sunt obisnuita sa fie oameni in sala ,am zambit si am reptetat replicile si spuanandu-le dupa aceea ,inceracnd sa intru in personaj dupa care am luat o pauza si am coborat privind ceea ce facea acesta se parea ca aveea talent la desen ,am privit desenul sperand ca nu se va supara din acesta cauza poate il deranja sa fie privit.
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 11:22 am

Se intoarse si ii zambi calm, apoi ajunse la locul. Blocul ii era la fel de intact cum il lasase. Simboluri, lucruri aparent banale menite doar sa faca parte din fundal, fara un sens anume.
O desena pe viitoarea actrita, in mijlocul acelui haos. Imbracata intr-o rochie lunga, vaporoasa parea o zana inocenta. Ii placea sa viseze si exprime asta prin desen.
Zambi vinovat atunci cand asiatica se uita la desenul lui. Nu e cine stie ce! Spuse ciufulindu-si parul.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 11:36 am

-Dar macar este ceva ce te exprima ,privind in continuare acel desen ,prin arta oameni isi puteau exprima sentimentel si trairile ,dupa aceea ma luat un loc langa acest privindul cum desena era minunat sa vezi persoane talentate si sa incerci sa inveti de la ele ceva ,am lasat aceea carte cu replici pentru un moment jos din mana .
-Dar de ce ai spune ca nu este cine stie ce pe aceea foaie exprimi sentimente
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 11:40 am

De prietenie! O completa Josh. Si ea exprima sentimente prin replicile sale. Nu te puteai numi actor daca nu exprimai sentimentele scrise in scenariu. Dar pana si in acele replici sentimenele iti erau puse in evidenta prin diferite mijloace. Deobicei desena ceva fara sa isi dea seama. Abia la final asocia acel ceva cu un obiect din realitate. Poate asa se intamplasera si acum dar nu mai conta. Daca vrei ti-l dau tie. Eu am destule prin camera si nu prea le foloesc!
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 12:08 pm

Era frumos desenul dar nu puteam sa accept ce este munca altuia ,se vede ca sa muncit si a pus suflet in ceea ce face ,preferam sa il privesc cum deseneaza era frumos din partea sa sa imi dea acel desen dar il refuzam categoric ,in plus nu ne prea cunosteam si nu vroiam sa iau ceea ce este muncit de alta persoana.
-Nu il pot accepta ,tu ai muncit la el si este mai bine daca ramane la tine
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mar Ian 03, 2012 12:17 pm

Serios. Daca il vrei ti-l dau. Eu si asa nu fac nimic cu ele. Le tin intr-un dosar si nu ma mai uit la ele mult timp de acum in colo! Raspunse prind desenul apoi pe Yoona si zambind incurajator. Practic el desena de cele mai mult ori din plictiseala decat sa aiba un anume motiv pentru acel amalgam de linii si forme.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mier Ian 04, 2012 1:39 am

-Bine ,atunci iti multumesc ,desi imi parea rau ca il iau de la el ,poate ca un desen uneori inseamna mai mult decat o simpla schita ,am privit pe acest care parea foarte sigur pe el ,am afisat un zambt slab pe fata si apoi am acceptat oferta sa ,privind desenul eram destul de interesat in arta si tot ceea ce tine de acesta ,apoi mi-am privit rochia lunga .
Sus In jos
Joshua D. Longdon
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mier Ian 04, 2012 2:35 am

Chicoti in sinea lui. Dezlipise cu grija desenul din bloc si il dadu privind-o in ochi. Atunci ma bucur ca iti place! Spuse zambind sters. Isi stranse lucrurile apoi isi ciufuli din nou parul. Ticul asta devenea din ce in ce mai enervant si stresant.
Cred ca te las sa mai repeti replicile! I se adresa ridicandu-se de pe scaun. Privi inca odata sala. Oare cati oameni incaperau acolo? Eh.. oricum nu il intresa prea mult.
Sus In jos
Park Yoona
Roosewert

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   Mier Ian 04, 2012 4:23 am

-Multumesc ,i-am multumit tanarului si m-am ridicat de pe scaun aranjandu-mi rochia si dupa aceea privind scena ,si gandindu-ma cum ar fi ca acesta scena sa fie plina de oameni care aplauda .
-Nu este nimic ,oricum nu ma deranjeaza prezenta ta aici ,urcand cu grija treptele care duceau spre aceea scena .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Look At Me Now   

Sus In jos

Look At Me Now
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Demential Reveire :: Etajul I :classes :: The scene-
Mergi direct la: